უნიკალური შანსი შპს კერძო  სკოლა ნკ-ს მოსწავლეთათვის დიდი ბრიტანეთის საზაფხულო სკოლაში გასამგზავრებლად. English Book Education-ისა და ჩვენი სკოლის თანამშრომლობა გრძელდება. შეიძინე სამომავლოდ აუცილებელი უნარები და შექმენი საკუთარი წარმატების ფორმულა. ჩვენი მოსწავლეები ინგლისურ ენასა და მათემატიკას ბრიტანული პროგრამით შეისწავლიან. სასტუმრო Hilton-ში თბილისის კონფერენცია გაიმართა, რომელშიც წარმატებით მონაწილეობდნენ ჩვენი მასწავლებლები. კონფერენციის მონაწილეებმა განიხილეს TOEFL საერთაშორისო ოლიმპიადის მნიშვნელობა, როგორც უპრეცედენტო პროექტი ქართულ საგანმანათლებლო სივრცეში, რომელიც შესაძლებლობას აძლებს ჩვენს მოსწავლეებს გაემგზავრონ დიდ ბრიტანეთში, ორკვირიან...
ქართული ჯარი – ჩვენი ქვეყნის სიძლიერის, უსაფრთხოებისა და თავისუფლების სიმბოლო. ჯარისკაცის თავდადება და სიმამაცე არის მაგალითი თითოეული ჩვენგანისთვის. როგორია ჯარისკაცის საცხოვრებელი და სამუშაო გარემო. სკოლა ნკ-ს მოსწავლეები მარნეულის საავიაციო ესკადრილიის ბაზას ესტუმრნენ. ბავშვებს უმასპინძლეს სამხედრო მოსამსახურეებმა და დაათვალიერებინეს ბაზის ინფრასტრუქტურა. მოსწავლეებისთვის ყველაზე საინტერესო აღმოჩნდა სამხედრო ბაზის ტერიტორიაზე გამოფენილი საავიაციო და საჰაერო თავდაცვის საშუალებების გაცნობა. მათ თავდაცვის საშუალებების შესახებ ინფორმაცია უშუალოდ სამხედრო მოსამსახურეებისგან მიიღეს. ღია კარის დღის ბოლოს კი მოსწავლეებმა, ბრიგადის...
შპს კერძო სკოლა ნკ– ს მოსწავლეები ესტუმრნენ სოციალურ საწარმო “კოდალას”, სადაც ხის სათამაშოების ჯადოსნურ სამყაროში იმოგზაურეს. ჩვენ ვზრუნავთ არა მხოლოდ ჩვენი ბავშვების ზოგად განათლებაზე, არამედ მათი კრეატიული უნარების განვითარებაზეც. დავამზადოთ, მოვხატოთ და გავაფორმოთ ნაძვის ხე და შევხვდეთ ახალ წელს განსაკუთრებულად. ჩვენმა ხელმარჯვე მოსწავლეებმა მონაწილეობა მიიღეს მასტერკლასის პროგრამაში “ნორჩი ოსტატი” და დაეუფლნენ ხის ეკო-სათამაშოების შექმნის ტექნიკას. საკუთარი ხელით დაამუშავეს ხის მასალა, შექმნეს და მოხატეს საახალწლო დეკორაციები. ერთად შევიქმნათ წინასაახალწლო განწყობა.
შპს კერძო სკოლა ნკ-სა და ევროპის უნივერსიტეტს შორის გაფორმებული მემორანდუმის ფარგლებში ჩვენი მოსწავლეები ევროპის უნივერსიტეტს ესტუმრნენ. დაათვალიერეს სასწავლო გარემო და ინფრასტრუქტურა; არტეფაქტებისა და საბუნებისმეტყველო დარგის მუზეუმები; ბიბლიოთეკა; პარლამენტისა და სასამართლოს იმიტირებული დარბაზები. მრავალფეროვანი ტურის ბოლოს მოსწავლეების კითხვებს ამომწურავად უპასუხეს უნივერსიტეტის წარმომადგენლებმა.