შპს კერძო სკოლა ნკ-ს ეკო კლუბის “ეკო პოლუსის” წევრების სასწავლო გასვლითი ტური თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ჰიდრომეტეოროლოგიური ლაბორატორიის ბაზაზე. ვიზიტის მიზანი იყო მოსწავლეებისთვის ჰიდრომეტეოროლოგიისა და გარემოსთან დაკავშირებული მეცნიერებების შესახებ ცოდნის გაღრმავება. ჰიდრომეტეოროლოგიური საგუშაგო, რომელიც ახორციელებს მდინარე ვერეს აუზში მოსალოდნელი წყალდიდობა-წყალმოვარდნის ადრეული გაფრთხილების პროგნოზირებას. მდინარის წყლიანობისა და წყლის დონეების გაზომვები. ატმოსფერული ნალექების ავტომატური, უწყვეტ რეჟიმში მომუშავე დანადგარის გაცნობა. ჰიდრომეტეოროლოგიური ინსტიტუტის მიერ დამონტაჟებული მეტეოროლოგიური მოედნის დათვალიერება. მოსწავლეებს ჰიდრომეტეოროლოგიის საკითხებზე საინტერესო ლექცია ჩაუტარა ლაბორატორიის...Read More
უნიკალური შანსი შპს კერძო სკოლა ნკ-ს მოსწავლეთათვის დიდი ბრიტანეთის საზაფხულო სკოლაში გასამგზავრებლად. English Book Education-ისა და ჩვენი სკოლის თანამშრომლობა გრძელდება. შეიძინე სამომავლოდ აუცილებელი უნარები და შექმენი საკუთარი წარმატების ფორმულა. ჩვენი მოსწავლეები ინგლისურ ენასა და მათემატიკას ბრიტანული პროგრამით შეისწავლიან. სასტუმრო Hilton-ში თბილისის კონფერენცია გაიმართა, რომელშიც წარმატებით მონაწილეობდნენ ჩვენი მასწავლებლები. კონფერენციის მონაწილეებმა განიხილეს TOEFL საერთაშორისო ოლიმპიადის მნიშვნელობა, როგორც უპრეცედენტო პროექტი ქართულ საგანმანათლებლო სივრცეში, რომელიც შესაძლებლობას აძლებს ჩვენს მოსწავლეებს გაემგზავრონ დიდ ბრიტანეთში, ორკვირიან...Read More
ქართული ჯარი – ჩვენი ქვეყნის სიძლიერის, უსაფრთხოებისა და თავისუფლების სიმბოლო. ჯარისკაცის თავდადება და სიმამაცე არის მაგალითი თითოეული ჩვენგანისთვის. როგორია ჯარისკაცის საცხოვრებელი და სამუშაო გარემო. სკოლა ნკ-ს მოსწავლეები მარნეულის საავიაციო ესკადრილიის ბაზას ესტუმრნენ. ბავშვებს უმასპინძლეს სამხედრო მოსამსახურეებმა და დაათვალიერებინეს ბაზის ინფრასტრუქტურა. მოსწავლეებისთვის ყველაზე საინტერესო აღმოჩნდა სამხედრო ბაზის ტერიტორიაზე გამოფენილი საავიაციო და საჰაერო თავდაცვის საშუალებების გაცნობა. მათ თავდაცვის საშუალებების შესახებ ინფორმაცია უშუალოდ სამხედრო მოსამსახურეებისგან მიიღეს. ღია კარის დღის ბოლოს კი მოსწავლეებმა, ბრიგადის...Read More
შპს კერძო სკოლა ნკ-სა და ევროპის უნივერსიტეტს შორის გაფორმებული მემორანდუმის ფარგლებში ჩვენი მოსწავლეები ევროპის უნივერსიტეტს ესტუმრნენ. დაათვალიერეს სასწავლო გარემო და ინფრასტრუქტურა; არტეფაქტებისა და საბუნებისმეტყველო დარგის მუზეუმები; ბიბლიოთეკა; პარლამენტისა და სასამართლოს იმიტირებული დარბაზები. მრავალფეროვანი ტურის ბოლოს მოსწავლეების კითხვებს ამომწურავად უპასუხეს უნივერსიტეტის წარმომადგენლებმა.Read More
ახალგაზრდებში გამართული და არგუმენტირებული მსჯელობისთვის საჭირო ცოდნისა და უნარების განვითარება დებატების სწავლების გზით. მოსწავლეებში თავისუფალი და დამოუკიდებელი მოქალაქის უნარების განვითარება და ისეთი უნარ-ჩვევების ჩამოყალიბების ხელშეწყობა, როგორებიცაა: საჯარო გამოსვლის ტექნიკა, კონსტრუქციული და არგუმენტირებული მსჯელობა, ანალიტიკური და სწრაფი აზროვნების უნარის გამომუშავება, გუნდურობა, დროის მართვა, ოპონენტის პატივისცემა და სხვა. სასიხარულოა, რომ ჩვენი სკოლა მოხვდა იმ იშვიათ გამონაკლის სკოლათა შორის, სადაც მოსწავლეები შეისწავლიან დებატების ხელოვნებას. აღნიშნულ საკითხთან დაკავშირებით შპს კერძო სკოლა ნკ-ში პრეზენტაცია გამართა...Read More